Dit zijn de voordelen van een loungeset op je terras

Vroeger stonden er in de Nederlandse tuinen alleen klapstoelen. Later werden die steeds vaker vervangen door een tuinset, maar die had nog steeds een opklapbare tafel en opklapbare ‘standenstoelen’. Het voordeel was wel dat je ze na de zomer kon opvouwen en in de schuur zetten, mits je daar ruimte voor had. Zo niet, dan moesten ze noodgedwongen buiten blijven staan, wat de levensduur niet echt ten goede kwam.

Comfortabele lounge meubelen

De tijden zijn veranderd. We zitten niet meer in de tuin, we loungen op het terras. En daarom willen we een loungeset in de tuin met genoeg plek voor het hele gezin en lekkere zachte kussens in plaats van die doorgezakte kussens waarvan je de vering in je rug voelt prikken. En gelukkig is dat ook gewoon een optie, eentje waar steeds meer mensen voor kiezen. Loungesets kun je zelf samenstellen, zodat de meubels altijd op je terras passen. Er zijn losse stoelen maar ook comfortabele banken, zowel recht als in een hoek. Als je in je tuin wilt eten dan kies je voor een dining loungeset, met hogere stoelen of een bank zodat je gewoon rechtop aan tafel kunt zitten in plaats van met je bord op schoot.

Geniet van de eerste lentezon

Een loungeset kan gewoon het hele jaar door buiten blijven staan. De kussens ruim je wel op, het liefst in een afsluitbare box, die vaak ook wordt verkocht door leveranciers van loungesets. Het voordeel is dus dat de meubels altijd buiten staan. Als het dan op 25 februari ineens 18 graden met weinig wind is, dan kun je in de middag lekker een paar uurtjes buiten zitten. Even een doekje over de loungebank, de kussens uit de box vissen en neerleggen en je kunt buiten genieten. Dat is heel wat anders dan de opvouwbare tuinstoelen uit de schuur moeten slepen en de kussens van zolder halen. Dat allemaal voor misschien maar één middag dat je buiten kunt zitten is, en dat is gewoon logisch, voor veel mensen net te veel moeite. Dan wachten we wel totdat het in mei echt mooi weer wordt.

Nog meer comfort op het terras

Als je nog vaker wilt genieten van een paar uurtjes op je loungebank dan kun je overwegen om het terras te laten overkappen. Dat kan op verschillende manieren. Er zijn tuinoverkappingen met zogenaamde lamellendaken, die kun je open en dicht doen. Heel handig als je de zon een beetje wilt temperen of als er een licht zomerbuitje overtrekt. Tuinoverkappingen kunnen half open zijn of helemaal gesloten met een deur naar de tuin. Dan is het meer een serre en een echt verlengstuk van je woonkamer. Hoe meer beschutting er is, hoe sneller je in het voorjaar buiten kunt zitten en des te langer je van het najaarszonnetje kunt genieten. Maak de overkapping niet helemaal dicht, want helemaal geen zon meer op je terras is vast en zeker ook niet de bedoeling.

Inhoud
wonenmetlef.nl
Logo
Shopping cart